Wolna Ławka Psychoterapia Logo

Ośrodek  Psychoterapii  Młodzieży

 515 18 7777

Właśnie te zmiany zewnętrzne a przede wszystkim olbrzymie zmiany wewnątrzpsychiczne nastolatka, silne napięcie i presja, brak możliwości zrozumienia się i ekspresji powodują chaos, piętrzenie się emocji, trudności emocjonalne doprowadzając często do pojawienia się  kryzysu dojrzewania lub załamania tego procesu.

I właśnie kryzys dojrzewania jest obszarem naszej troski, obserwacji, pracy.

Z doświadczenia pracy z setkami nastolatków i ich rodzicami wiemy z całą pewnością, że sam młody człowiek, bez pomocy i wsparcia, jest często za słaby na samodzielne uporanie się z kryzysem. Potrzebni są do tego inni. Potrzebne jest kompleksowe spojrzenie i zmentalizowanie problemu. Potrzebni są rodzice, rodzina, specjaliści: psychoterapeuci i lekarze, i potrzebne jest duże zaangażowanie.

I takie rozumienie pracy psychoterapeutycznej z młodzieżą proponujemy.

Ośrodek Psychoterapii Młodzieży Wolna Ławka powstał w czerwcu 2022 r.

W skład zespołu Ośrodka wchodzą w większości certyfikowani psychoterapeuci z długoletnim stażem pracy psychoterapeutycznej z młodzieżą, rodzinami, parami i dorosłymi.

Od wielu lat, jako osoby zajmujące się prowadzeniem psychoterapii w różnych miejscach na mapie Warszawy, związanych ze zdrowiem, oświatą, fundacjami, stowarzyszeniami - obserwujemy jak szczególną grupą do pracy jest młodzież.

Sytuacja młodego człowieka w 2022 r. jest wyjątkowa. Przede wszystkim uczestniczy on w lawinowo zmieniającym się świecie. Rodzina, szkoła, klimat, procesy społeczne, kulturowe, mass media, postcovidowa alienacja. Tempo życia jest zawrotne, nawet dorośli mają kłopot z utrzymaniem się na powierzchni, tym bardziej jeszcze nie do końca ukształtowane osobowości i umysły młodych ludzi. Zmiany społeczne, kulturowe, technologiczne idą jak walec i nie możemy ich powstrzymać, a procesy adaptacyjne młodych ludzi nie są w stanie dotrzymać im kroku.

Zapraszamy do Wolnej Ławki.

Wolna Ławka

Wolna Ławka Nastolatek Depresja

nr rachunku  90 1050 1012 1000 0090 8177 8699      ING

Świętokrzyska 31/33A  IIIp  lok. 20  Warszawa 00-049

515 18 7777

+ 48 515 187 777

biuro@wolnalawka.pl

(C) 2022